INFORMACJE O FIRMIE GRANUM

Firma Nasienna GRANUM Sp. J. powstała w 1993 roku. Zajmujemy się produkcją i obrotem handlowym materiału siewnego roślin rolniczych. Głównym kierunkiem naszej działalności jest produkcja mieszanek traw, sadzeniaków ziemniaka oraz kwalifikowanego materiału siewnego roślin rolniczych tj.: zbóż, roślin bobowatych drobno i grubonasiennych. Siedziba firmy mieści się w Wodzieradach, pow. łaski, woj. łódzkie. Posiadamy specjalistyczny park maszynowy, zaplecze magazynowe, w tym przechowalnię ziemniaków, własny tabor transportowy oraz wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, co pozwala na utrzymanie naszej oferty na odpowiednio wysokim poziomie.

Dokładamy starań aby nasza firma ciągle się rozwijała, podążała za światowymi trendami. Jesteśmy postrzegani jako solidny i wiarygodny partner handlowy. Przekonanie o osiągnięciu tego celu daje nam rosnąca produkcja nasienna, która obecnie realizowana jest na powierzchni około 5000 ha. Wytwarzany przez nas materiał siewny odpowiada standardom unijnym. Wysoką jakość naszych towarów potwierdzają atesty Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Pragniemy ciągle się rozwijać, dlatego…

W 2005 roku firma została współwłaścicielem pierwszej sprywatyzowanej polskiej Hodowli Roślin Grupa IHAR z siedzibą w Bartążku, która zajmuje się przede wszystkim hodowlą nowych odmian traw zarówno gazonowych jak i pastewnych.

W 2008 roku firma powiększyła powierzchnię magazynową o 30 % budując magazyn składowania paletowego oraz zbiorniki silosowe. Wybudowaliśmy również halę przeznaczoną do przetwarzania nasion. Hala wyposażona została w nowoczesny sprzęt technologiczny do czyszczenia, suszenia, zaprawiania oraz konfekcjonowania materiału siewnego.

W 2011 roku firma zmodernizowała jeden z magazynów. Powstała hala w której produkuje się mieszanki traw. Została ona w pełni zautomatyzowana i wyposażona w wielofunkcyjną linię pakującą. Linia ta umożliwia jednoczesne konfekcjonowanie nasion we wszystkie rodzaje opakowań tj. torby foliowe, kartoniki oraz worki papierowe, dzięki czemu możliwe jest pakowanie nasion w porcjach od 100 g do 25 kg. Większa wydajność i wszechstronność nowej linii pozwala zaspokoić potrzeby coraz większej liczby odbiorców.

W 2014 roku firma powiększyła powierzchnię magazynową o kolejne 35 %. Wybudowane zostały dwie hale magazynowe przeznaczone do przechowywania naszych produktów.

Współpracujemy z wiodącymi hodowlami sektora rolniczego zarówno polskimi jak i zagranicznymi.

Nagrody firmy nasiennej Granum:

Nasza działalność na rynku została wielokrotnie doceniona o czym świadczą liczne nagrody, a przede wszystkim zadowolenie naszych klientów.


Poza działalnością produkcyjną i handlową, wspieramy charytatywnie lokalną działalność społeczną.